Szkolenia cz. 4: Drożdżowa Akademia Fermentum Mobile

Akademia Drożdżowa jest szkoleniem objazdowym zorganizowanym przez firmę Fermentum Mobile, zajmująca się produkcją płynnych drożdży piwowarskich. Skoncentrowane jest ono na dwóch aspektach: promocji drożdży płynnych (i oczywiście firmy Fermentum Mobile) oraz sztuce przygotowania dobrego startera drożdżowego.

Mimo, że sam już od drugiej warki korzystam z drożdży płynnych, a od trzeciej przygotowuję startery, jak również używam drożdży Fermentum Mobile (uważam, że warto wspierać lokalnych przedsiębiorców) postanowiłem wybrać się na warszawską edycję akademii zorganizowaną w Chmielarni.

Szkolenie zaczęło się wykładem, którego pierwsza część miałem już okazję słyszeć na Warszawskim Festiwalu Piwa. Jednak, po krótkiej reklamie drożdży płynnych, prowadzący przeszedł do sedna sprawy czyli starterów. Tutaj mimo tego, że sam temat jest mi znany, usłyszałem kilka wskazówek, których nie widziałem wcześniej na forach. Następnie zaprezentował nam zbudowane przez siebie mieszadło (schemat analogiczny z tym z forum elektroda.pl) pokazując tym samym, że aby przygotowywać dobre startery nie musimy wydawać od 400 wzwyż pln na profesjonalne mieszadło. Potem szybko (mimo kontrowersji wokół dokonywanego na drożdżach mordu poprzez wrzucenie ich do zbyt ciepłej wody) pokazał jak wygląda przygotowanie startera w praktyce. Na sam koniec odbył się konkurs, w którym można było wygrać fiolkę drożdży. Po szkoleniu można też było nabyć fiolki na improwizowanym stoisku piwodziej.pl czyli od Michała i Adeli.

P.S. Jak ostatnio pisałem, tego dnia padł nam aparat także zdjęcia robiliśmy podkładkami pod piwo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s